Gönderiliyor...

Boyler Nedir?

Boyler Nedir?

Farklı ısı elemanlarından yada türlerinden alınan suyu biriktirmeye,  ihtiyaç halinde yüksek oranda sıcak su hazırlamaya yarayan mekanik tesisat elemanıdır.  Baymak yüksek yalıtımlı sıcak su tankıdır.  Binalarda ısı merkezi kurulumunun artması ile kullanım suyu ihtiyacıda bu merkezlerden sağlanmaya başlanmıştır. Talebe karşılık sıcak su üretimini en iyi şekilde gerçekleştiren ve depolamasını yapan boylerler üretilmeye başlanmıştır. Yüksek kapasiteli ve yüksek hacimli sıcak su döngüsünün olduğu her ortamda kullanılabilmektedir.

Yukarıdaki tanımda bahsettiğimiz ısı elemanları şunlardır; buhar kazanı, ısı pompası, sıcak su kazanı, güneş kollektörü, elektrikli diğer elemanlardır. yüksek kapasiteli yada yüksek hacimli boyler kullanım alanları ise; apartmanlar, fabrikalar, binalar, toplu konut projeleri, evler ve benzeri çok geniş kullanım alanlarına sahiptir.

Boyler Markaları

Boyler su ısıtıcılarında Türkiye'de en kaliteli ve Garantili aynı zamanda en çok kullanılan marka Baymak Boyler markasıdır.

Boyler çeşitleri

Baymak Boyler çeşitleri diğer markalarda olduğu gibi tek serpantinli boyler ve çift serpantinli boyler olmak üzere iki çeşittir.

Boyler Tipleri

Serpantinli boyler

  • Çift serpantinli boyler
  • Tek serpantinli boyler

Emaye kaplı tek serpantinli boylerler genellikle büyük işletmelerde, üretim yerlerinde, otellerde , restaurantlarda , villalarda veya sıcak su ihtiyacı olan alanlarda buhar kazanına, güneş kollektörüne veya sıcak suya baglanılarak kullanılır.

Emaye boyler deposunun içinde yüzeyi cam gibi malzemeyle kaplanmış olan bir metaldir.

-Elektrikli boyler:

Herhangi bir sıcak su kaynagı olmayan yerlerde kullanılan boyler tipidir. Mesela ısı pompası, buhar kazanı, güneş kollektörü, sıcak su kazanı gibi elektrik enerjisi ile çalışan boyler tipidir.

-Hızlı boyler:

Serpantinli boylerlere nazaran küçük hacimlerde ve daha kısa sürede ihtiyac olan sıcak suyu elde etmek amacı ile tasarlanmıştır.Dünyada ve ülkemizde son zamanlarda en çok kullanılan ve tavsiye edilen boyler çeşitlerinden biridir.

- Klasik tip boyler (Cidarlı boyler):

Geçmişten günümüze kadar yaygın olarak kullanılmış olan boyler çeşitidir ama kapladıgı alan ve sıcak su elde etme hızı yeni tip boylerlere nazaran yüksek oldugundan dolayı eski yaygınlıgını yitirmiştir.Boyler yüzeyi sıcak daldırma kaplı ve boyalı oldugundan dolayıda hijyenik açıdan pek uygun şartları taşıyamamaktadır.

- Kombi boyler:

Güneş enerjisinden faydalanılarak hijyenik sıcak su temini saglar.

- Gömlekli boyler:

Genellikle binalarda sıcak su ihtiyacını karşılamasında kullanılır.Boylerin ısıtıcı akışkanı buhar yada kalorifer kazanı olabilir.Genellikle kalorifer kazanları kullanılır

Baymak boyler ihtiyaçlarınızda çeyrek asırlık tecrübemiz ile siz değerli müşterilerinize gerek proje bazlı gerek ürün satışı anlamında hizmet vermekteyiz.Firmamız en ucuz Baymak boyler ve en uygun Baymak boyler bulabileceğiniz firmalardan biridir.

0216 361 34 34 numaralı hattımızdan bizlerle görüşebilirsiniz.