Gönderiliyor...

Sıkça Sorulan Sorular

Boylerin Kullanım Alanları Nerelerdir?
Fabrika, otel, apartman, spor tesisler, hastane, alışveriş merkezleri, yurt vb. fazla su ihtiyacı olan yerlerde kullanılabilir. Ayrıca toplu yaşanan bölgelerde, günlük su tüketiminin fazla olacağından buralarda ekonomik yarar ve tasarruf sağlayan merkezi sıcak su hazırlama sistemleri kullanılır.
Aqua Tek Serpantinli Hızlı Boyler Ne İçin Kullanılır ?
Baymak boylerleri ilk olarak katı, sıvı veya gaz yakıtlı kazandan faydalanarak içinde bulunan kullanım suyunu ısıtarak depolamak amacıyla üretilmiştir. Fakat bunun yanında opsiyonel olarak elektrik enerjisinden de faydalanabileceği ekipmanlar kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Kullanım suyu depo içinde ve serpantin dışında kalan hacimde depolanır. Boylerin anma hacmi, kullanım suyunun depo içinde kapladığı hacimdir. Bir ısı kaynağında ısıtılan ısıtıcı akışkan, sirkülasyon pompası yardımı ile ısı kaynağğ ve boyler serpantini arasında dolaştırılır. Isıtıcı akışkan ısı kaynağından aldığı ısıyı boyler içinde hazır bulunan kullanım suyuna aktarır. Bu ısı kaynağı güneş kollektörü ve/veya gaz, sıvı, katı yakıtlı kazan olabilir. ( Katı yakıtlı kazan ve boylerin birlikte çalıştığı› sistemlerde, boylerin kış aylarında, katı yakıtlı kazanın bina ısıtmasında da kullanıldığı zamanlarda kullanılması gerekmektedir. ) Baymak boylerlerinin iç yüzeyini emaye ile kaplanmıştır. Emaye kaplama, sacın iç yüzeyinin cam kaplanması anlamına gelmektedir. Böylece kullanım suyu son derece hijyenik koşullar altında depolanmış olur. Baymak boylerleri katodik korozyonun zararlarını önlemek amacı ile Magnezyum Anot Çubuk ile korumaya alınmıştır. Magnezyum anot çubuğu, boyler devreye alındıktan sonra her 12 ayda bir Baymak Yetkili Servisi tarafından değiştirilmelidir. Magnezyum anot çubuk sökülüp takılabilir özelliktedir. Magnezyum anot çubuğunun değiştirilme işlemi mutlaka montaj kılavuzunda yazılan işlem sırasına göre yapılmalıdır. Boylerin dış yüzeyi ısı kayıplarını en az düzeye indirmek amacıyla, dış yüzey 40 kg/m3 yoğunluğunda poliüretan izolasyon ile kaplanmaktadır. 800 ve 1000 Lt’ lik tek ve çift serpantinli boylerlerde, boyler üzerinden sökülüp takılabilir sünger izolasyon kullanılmıştır. Böylece boyler ebatlarının büyük olmasından dolayı nakliye esnasında ve boylerin montaj yerine getirilirken geçmesi gereken dar kapılardan rahat bir şekilde hareket etmesini sağlar. Baymak Boylerleri her türlü tesisata ve montaj şekline uyum sağlayacak şekilde üretilmiştir.
Aqua Çift Serpantinli Hızlı Boyler Ne İçin Kullanılır ?
Baymak boylerleri ilk olarak katı, sıvı veya gaz yakıtlı kazandan faydalanarak içinde bulunan kullanım suyunu ısıtarak depolamak amacıyla üretilmiştir. Fakat bunun yanında opsiyonel olarak elektrik enerjisinden de faydalanabileceği ekipmanlar kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Kullanım suyu depo içinde ve serpantin dışında kalan hacimde depolanır. Boylerin anma hacmi, kullanım suyunun depo içinde kapladığı hacimdir. Bir ısı kaynağında ısıtılan ısıtıcı akışkan, sirkülasyon pompası yardımı ile ısı kaynağı ve boyler serpantini arasında dolaştırılır. Isıtıcı akışkan ısı kaynağından aldığı ısıyı boyler içinde hazır bulunan kullanım suyuna aktarır. Bu ısı kaynağı güneş kollektörü ve/veya gaz, sıvı, katı yakıtlı kazan olabilir. ( Katı yakıtlı kazan ve boylerin birlikte çalıştığı sistemlerde, boylerin kış aylarında, katı yakıtlı kazanın bina ısıtmasında da kullanıldığı zamanlarda kullanılması gerekmektedir. ) Baymak boylerlerinin iç yüzeyini emaye ile kaplanmıştır. Emaye kaplama, sacın iç yüzeyinin cam kaplanması anlamına gelmektedir. Böylece kullanım suyu son derece hijyenik koşullar altında depolanmış olur. Baymak boylerleri katodik korozyonun zararlarını önlemek amacı ile Magnezyum Anot Çubuk ile korumaya alınmıştır. Magnezyum anot çubuğu, boyler devreye alındıktan sonra her 12 ayda bir Baymak Yetkili Servisi tarafından değiştirilmelidir. Magnezyum anot çubuk sökülüp takılabilir özelliktedir. Magnezyum anot çubuğunun değiştirilme işlemi mutlaka montaj kılavuzunda yazılan işlem sırasına göre yapılmalıdır. Boylerin dış yüzeyi ısı kayıplarını en az düzeye indirmek amacıyla, dış yüzey 40 kg/m3 yoğunluğunda poliüretan izolasyon ile kaplanmaktadır. 800 ve 1000 Lt’ lik tek ve çift serpantinli boylerlerde, boyler üzerinden sökülüp takılabilir sünger izolasyon kullanılmıştır. Böylece boyler ebatlarının büyük olmasından dolayı nakliye esnasında ve boylerin montaj yerine getirilirken geçmesi gereken dar kapılardan rahat bir şekilde hareket etmesini sağlar. Baymak Boylerleri her türlü tesisata ve montaj şekline uyum sağlayacak şekilde üretilmiştir.
Boyler Seçimi Nasıl Yapılır ?
Binanın ihtiyacı olan sıcak su ihtiyacı , Makine Mühendisleri Odası’nın belirlediği ortalama kullanım değerleri ile hesaplanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç önemli detay bulunmaktadır. Hesaplanan toplam saatlik ihtiyaç değeri tüm armatürler 1 saat süresince açık olduğu varsayılarak hesaplanmaktadır. Bu ihtimal çok düşüktür. Saatlik ihtiyaç, eş kullanım faktörü adı verilen ve farklı kullanım alanları için belirlenmiş bir katsayılar ile çarpılarak ortalama olarak belirlenir. Bununla birlikte, hesaplanan bu değer direk olarak boylerin litre bazında kapasitesi değildir. Boylerler 1 saatte, depolama kapasitesinin çok üzerinde sıcak su sağlayabilirler. Bu sebeple tasarruf ve ilk yatırım maliyetini düşürmek için saatlik üretim değerleri dikkate alınmalıdır.
DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM
DAHA FAZLA
BİLGİ İSTİYORUM
Ürünlerimiz hakkında merak ettiklerinizi sıkça sorulan sorular bölümünde bulamadı iseniz bize sorabilirsiniz.
BİLGİ AL